Oddělení akutní péče "C"

Odd. C  je uzavřené oddělení pro muže a ženy, které má kapacitu 27 lůžek.

Oddělení je určeno pro diagnostiku a intenzivní léčbu akutních psychických poruch. Jsou sem akutně přijímáni pacienti po 24 hodin denně, rovněž je možné přijetí pacienta po předchozím objednání přes PA PK pro dospělé ( tel. 377 103 142). Níže naleznete informace o tom, co si vzít s sebou při přijetí k hospitalizaci.

Přijímáni jsou pacienti ve věku nad 18 let.

Oddělení je zaměřeno na léčbu : schizofrenie a jiných psychotických poruch, afektivních poruch a celého spektra úzkostných poruch, duševních poruch vyvolaných stresem spojených se sebevražedným jednáním, organických duševních poruch, komplikovaných odvykacích stavů při závislosti na návykových látkách.

Hlavní metodou léčby je kombinace farmakoterapie a psychoterapie, režimová léčba, elektrokonvulzivní terapie.V přístupu k nemocným je zařazena také práce s rodinou pacienta, řešení sociální problematiky pacientů ve spolupráci se sociální pracovnicí, psychoedukace.

Na oddělení probíhá rovněž výuka studentů, připravujících se na budoucí povolání ve zdravotnictví.

Personální zastoupení:  vedoucí lékař
                                      4 sekundární lékaři

psycholog

Návštěvy - na oddělení jsou povolené denně od 13,00 do 17,00 hodin.

Pro informace o aktuálním zdravotním stavu pacienta volejte ve všední dny na tel.č. 377 10 31 36 mezi 13:00 a 15:00 hod.

Vycházky - pacienti mají možnost vycházek podle jejich aktuálního psychického stavu, na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře. (Režim A - bez vycházek, režim B - vycházky v doprovodu personálu a nebo rodiny, režim C - samostatné vycházky). Víkendová propustka ( pobyt pacienta v domácím prostředí) - rovněž po domluvě s oš. lékařem, běžně od pátku odpoledne do neděle  do 19,00 hodin.

Na oddělení se aktuálně nenabízí možnost nadstandartního pokoje.

Co si vzít s sebou při přijetí k hospitalizaci

Doklady:

• občanský průkaz (cestovní pas)
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • doklad o pracovní neschopnosti, pokud už jej máte vystavený svým lékařem
  • jméno a adresu praktického lékaře a ambulantního psychiatra, ke kterému budete po propuštění z nemocnice předáni do péče
  • jste-li v evidenci Úřadu práce, pak příslušný doklad jím vystavený
  • kontakt na nejbližší osobu (adresa, telefonní číslo)
  • rozhodnutí, oznámení nebo potvrzení o hmotné nouzi, pokud jej máte vystaveno

Oblečení

• pohodlné domácí oblečení
  • domácí obuv na přezutí, sportovní obuv a oblečení
  • noční košile nebo pyžamo
  • župan /zapínací, bez opasku/
  • spodní prádlo na převlečení

Boty s tkaničkami a bundy budou uloženy do společné šatny na oddělení. Tkaničky a šňůrky na Vašem oblečení smí být pouze prošité či přišité.

Hygienické potřeby

• zubní kartáček a zubní pastu
  • sprchové mýdlo, šampón
  • papírové kapesníky
  • hygienické vložky
  • hřeben a další toaletní potřeby
  • ručník

Holení, holící potřeby, zrcátka, tlakové nádoby (deodoranty, laky na vlasy atp.), parfémy ve skle, pinzety, nůžky, manikúrní potřeby, ořezávátka, krémy v kovových tubách, ústní vody s alkoholem, … budou uloženy na příslušném místě na oddělení a na vyžádání dostupné u  personálu.

Elektronika

• mobilní telefon, případně tablet, notebook
  • nabíječky, zdrojové kabely budou uloženy na sesterně, kde se veškerá elektronika dobíjí
  • sluchátka (na noc se dávají do úschovy)

Léky, doplňky stravy

• Léky, které pravidelně užíváte (v originálním balení, NE v dávkovači), doporučujeme přinést s sebou na první dny hospitalizace, protože specifické léky nemusí být v den přijetí k dispozici a jejich objednání může trvat i několik dní.
  • Veškeré léky, doplňky stravy atp. odevzdáte personálu při přijetí.

• Brýle, naslouchadla, hůlky nebo jiné kompenzační pomůcky
  • Hrnečky – na noc uskladněny na sesterně

Nedoporučujeme přinášet s sebou cenné věci ( šperky, větší obnos peněz, vkladní knížky, platební karty, klíče od auta, elektronika apod.). Pokud však budete mít tyto věci s sebou, je možné je na Vaše přání uložit bezplatně v bezpečnostním trezoru. Na oddělení je také pro každého pacienta k dispozici vlastní uzamykatelná skřínka ( pouze pro osobní věci nepodléhající bezpečnostním a hygienickým předpisům). Skříňky mohou být kdykoliv namátkově kontrolovány, za Vaší přítomnosti!

PK neodpovídá za ztrátu předmětů uložených mimo míst k tomu určených.
Ostré či jinak nebezpečné předměty budou z bezpečnostních důvodů uloženy na určeném místě na odd.

V rámci bezpečnostních opatření jsou veškeré Vámi nebo Vaší návštěvou donesené  věci na oddělení kontrolovány personálem.