Akutní dospělé oddělení

Akutní oddělení pro dospělé je uzavřené oddělení pro muže a ženy, které má kapacitu 30 lůžek.

Oddělení je určeno pro diagnostiku a intenzivní léčbu akutních psychických poruch. Jsou sem akutně přijímáni pacienti po 24 hodin denně, rovněž je možné přijetí pacienta po předchozím objednání přes PA PK pro dospělé (tel. 377 103 142). Níže naleznete informace o tom, co si vzít s sebou při přijetí k hospitalizaci.

Přijímáni jsou pacienti ve věku nad 18 let.

Oddělení je zaměřeno na léčbu: schizofrenie a jiných psychotických poruch, afektivních poruch a celého spektra úzkostných poruch, duševních poruch vyvolaných stresem spojených se sebevražedným jednáním, organických duševních poruch, komplikovaných odvykacích stavů při závislosti na návykových látkách.

Hlavní metodou léčby je kombinace farmakoterapie a psychoterapie, režimová léčba, elektrokonvulzivní terapie. V přístupu k nemocným je zařazena také práce s rodinou pacienta, řešení sociální problematiky pacientů ve spolupráci se sociální pracovnicí, psychoedukace.

Na oddělení probíhá rovněž výuka studentů, připravujících se na budoucí povolání ve zdravotnictví.

Návštěvy - na oddělení jsou povolené denně od 14:00 do 16:00 hodin.

Pro informace o aktuálním zdravotním stavu pacienta volejte ve všední dny na tel.č. 377 10 31 36 mezi 13:00 a 15:00 hod.

Vycházky - pacienti mají možnost vycházek podle jejich aktuálního psychického stavu, na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře. (Režim A - bez vycházek, režim B - vycházky v doprovodu personálu nebo rodiny, režim C - samostatné vycházky).

Víkendová propustka (pobyt pacienta v domácím prostředí) - rovněž po domluvě s oš. lékařem, běžně od pátku odpoledne do neděle do 19,00 hodin.
Na oddělení se aktuálně nenabízí možnost nadstandartního pokoje.

CO SI VZÍT S SEBOU PŘI PŘIJETÍ K HOSPITALIZACI

Doklady

• občanský průkaz (cestovní pas)
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • doklad o pracovní neschopnosti, pokud už jej máte vystavený svým lékařem
  • jméno a adresu praktického lékaře a ambulantního psychiatra, ke kterému budete po propuštění z nemocnice předáni do péče
  • jste-li v evidenci Úřadu práce, pak příslušný doklad jím vystavený
  • kontakt na nejbližší osobu (adresa, telefonní číslo)
  • rozhodnutí, oznámení nebo potvrzení o hmotné nouzi, pokud jej máte vystaveno

Oblečení

• pohodlné domácí oblečení
  • domácí obuv na přezutí, sportovní obuv a oblečení
  • noční košile nebo pyžamo
  • župan /zapínací, bez opasku/
  • spodní prádlo na převlečení

Boty s tkaničkami a bundy budou uloženy do společné šatny na oddělení. Tkaničky a šňůrky na Vašem oblečení smí být pouze prošité či přišité.

Hygienické potřeby

• zubní kartáček a zubní pastu
  • sprchové mýdlo, šampón
  • papírové kapesníky
  • hygienické vložky
  • hřeben a další toaletní potřeby
  • ručník

Holení, holící potřeby, zrcátka, tlakové nádoby (deodoranty, laky na vlasy atp.), parfémy ve skle, pinzety, nůžky, manikúrní potřeby, ořezávátka, krémy v kovových tubách, ústní vody s alkoholem, … budou uloženy na příslušném místě na oddělení a na vyžádání dostupné u personálu.

Elektronika

• mobilní telefon, případně tablet, notebook
  • nabíječky, zdrojové kabely budou uloženy na sesterně, kde se veškerá elektronika dobíjí
  • sluchátka (na noc se dávají do úschovy)

Léky, doplňky stravy

• Léky, které pravidelně užíváte (v originálním balení, NE v dávkovači), doporučujeme přinést s sebou na první dny hospitalizace, protože specifické léky nemusí být v den přijetí k dispozici a jejich objednání může trvat i několik dní.
  • Veškeré léky, doplňky stravy atp. odevzdáte personálu při přijetí.

• Brýle, naslouchadla, hůlky nebo jiné kompenzační pomůcky
  • Hrnečky – na noc uskladněny na sesterně

Nedoporučujeme přinášet s sebou cenné věci (šperky, větší obnos peněz, vkladní knížky, platební karty, klíče od auta, elektronika apod.). Pokud však budete mít tyto věci s sebou, je možné je na Vaše přání uložit bezplatně v bezpečnostním trezoru. Na oddělení je také pro každého pacienta k dispozici vlastní uzamykatelná skřínka (pouze pro osobní věci nepodléhající bezpečnostním a hygienickým předpisům). Skříňky mohou být kdykoliv namátkově kontrolovány, za Vaší přítomnosti!

PK neodpovídá za ztrátu předmětů uložených mimo míst k tomu určených.
Ostré či jinak nebezpečné předměty budou z bezpečnostních důvodů uloženy na určeném místě na odd.

V rámci bezpečnostních opatření jsou veškeré Vámi nebo Vaší návštěvou donesené věci na oddělení kontrolovány personálem.