Sexuologie

Sexuologická ambulance psychiatrické kliniky se zaměřuje na pomoc klientům a klientkám trpícím některou ze sexuálních dysfunkcí. U mužů se jedná nejčastěji o poruchu erekce (označovanou též jako erektilní dysfunkce nebo porucha ztopoření) a předčasnou ejakulaci.

U žen to jsou poruchy orgasmu, bolest při pohlavním styku nebo nezájem či odmítání pohlavního styku. Dále sem patří problémy v partnerském sexuálním soužití.

Jinou oblastí poruch, kterými se sexuologická ambulance zabývá, jsou poruchy pohlavní identity (zpravidla se jedná o transsexualismus), poruchy sexuální preference (parafilie neboli sexuální deviace) a poruchy spojené se sexuálním vývojem a sexuální orientací.

Ambulance zajišťuje diagnostiku a léčbu uvedených poruch, spolupracuje s klinickými psychology, psychoterapeuty a dalšími klinickými obory (např. urologie, gynekologie,andrologie a další).

Sexuologická ambulance má za sebou dlouhá léta působení.

ORDINAČNÍ HODINY:

doc. MUDr. L. Fiala, Ph.D., MBA - úterý, středa a čtvrtek od 9 do 12 hodin
doc. MUDr. J. Beran, CSc. - pondělí a pátek od 9 do 12 hodin

Ambulanci je možno navštívit bez doporučení od praktického lékaře nebo jiného specialisty. Je vhodné se předem objednat a to během ordinačních hodin ambulance na telefonním čísle 377 103 187. 

Péče o klienty s poruchami pohlavní identity